- Nettó eszközérték a következő dátum idején 2026. okt. 12.USD 7,3252 hetes tartomány 7,31 - 7,67
- Nettó eszközérték (NAV) változása 1 nap alatt 2026. okt. 12.USD 0,00(0,00%)
- Morningstar Rating
Teljesítmény
- Hipotetikus 10 000 növekedése
- Kifizetések
- Diagram
Ez az ábra a termék teljesítményét mutatja az elmúlt 10 év évenkénti százalékos vesztesége vagy nyeresége szerint, a referenciaindexéhez viszonyítva. Segítségével felmérheti, milyen volt a termék kezelése a múltban, és összehasonlíthatja azt a referenciaindexével.
| 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Összhozam, % USD | 12,3 | 7,5 | -3,3 | 14,2 | 7,0 | 2,2 | -12,8 | 11,8 | 8,1 | 8,2 |
Megszorítás Benchmark 1 (%) USD | 16,2 | 8,0 | -1,9 | 14,5 | 6,5 | 3,0 | -11,4 | 13,0 | 9,2 | 8,5 |
A számadatok a múltbeli teljesítményre vonatkoznak. A múltbeli teljesítmény nem jelent megbízható útmutatást a jövőbeli teljesítményre nézve. Előfordulhat, hogy a piacok a jövőben egészen máshogy fejlődnek. Abban segíthet Önnek, hogy felmérje, hogyan kezelték az alapot a múltban
A részvényosztály teljesítményét a nettó eszközérték (NAV) alapján számítják ki, adott esetben a jövedelem újrabefektetésével. A befektetésből származó hozam a devizaárfolyam-ingadozások következtében növekedhet vagy csökkenhet, ha a múltbeli teljesítményszámítástól eltérő pénznemben fektet be. Forrás: Blackrock
Főbb kockázatok
Kulcsjelentőségű tények
Az Alap Nettó eszközállománya ekkor: 2026. okt. 12. | USD 1 748 442 462 |
|---|---|
Alap indulásának napja | 1998. dec. 22. |
Alap alapdevizája | USD |
Megszorítás Benchmark 1 | ICE BofA Global High Yield Constrained (HW0C) 100% USD Hedged Index (USD) |
Vételi jutalék | 5,00% |
Management Fee | 1,25% |
Sikerdíj | 0,00% |
Minimális további befektetés | USD 1 000,00 |
Székhely | Luxemburg |
Alapkezelo társaság | BlackRock (Luxembourg) S.A. |
Dealing Settlement | Ügylet napja + 3 nap |
Bloomberg Ticker (szimbólum) | MERHYAD |
A Befektetésijegy-osztály indulásának napja | 2007. jún. 08. |
|---|---|
A Befektetésijegy-osztály devizája | USD |
Eszközosztály | Kötvény |
SFDR Classification | 8. cikk |
Teljes költségarányos | 1,46% |
ISIN-kód | LU0171284770 |
Minimális kezdeti befektetés | USD 5 000,00 |
Osztalék felhasználása | Hozamfizető alap |
Jogi felépítés | UCITS |
Morningstar kategória | Global High Yield Bond - USD Hedged |
Dealing Frequency | Napi, határidős árazás |
SEDOL | 4562227 |
Az alap statisztikái
Részesedések száma ekkor: 2026. szept. 30. | 1112 |
|---|---|
Szórás (3 év) ekkor: 2026. szept. 30. | 4,24% |
Yield to Maturity ekkor: 2026. szept. 30. | 7,91 |
Súlyozott átlagos lejáratig számított hozam ekkor: 2026. szept. 30. | 7,75% |
Weighted Avg Maturity ekkor: 2026. szept. 30. | 4,68 |
12 hónapos követő hozam ekkor: 2026. szept. 30. | 5,58 |
|---|---|
3 éves béta ekkor: 2026. szept. 30. | 1,003 |
Modified Duration ekkor: 2026. szept. 30. | 3,82 |
Effective Duration ekkor: 2026. szept. 30. | 3,38 |
WAL to Worst ekkor: 2026. szept. 30. | 4,68 |
Kockázatmutató
Minősítések
Holdingok
A portfólió összetétele
Árképzés & átváltás
| A1 | USD | 7,32 | 0,00 | 0,00 | 2026. okt. 12. | 7,67 | 7,31 | LU0171284770 |
| A1 HEDGED | EUR | 4,15 | 0,00 | 0,00 | 2026. okt. 12. | 4,41 | 4,14 | LU0118259661 |
| A2 | USD | 33,55 | 0,02 | 0,06 | 2026. okt. 12. | 34,38 | 32,79 | LU0171284937 |
| A2 HEDGED | PLN | 18,98 | 0,01 | 0,05 | 2026. okt. 12. | 19,47 | 18,57 | LU0849758007 |
| A2 HEDGED | SEK | 14,99 | 0,01 | 0,07 | 2026. okt. 12. | 15,41 | 14,93 | LU0797429023 |
| A2 HEDGED | EUR | 18,96 | 0,02 | 0,11 | 2026. okt. 12. | 19,46 | 18,84 | LU0093504206 |
| A2 HEDGED | GBP | 22,50 | 0,01 | 0,04 | 2026. okt. 12. | 23,07 | 22,02 | LU0567554463 |
| A3 | USD | 7,37 | 0,01 | 0,14 | 2026. okt. 12. | 7,73 | 7,34 | LU0172401969 |
| A3 HEDGED | EUR | 4,11 | 0,00 | 0,00 | 2026. okt. 12. | 4,37 | 4,10 | LU0172401704 |
| A5 | EUR | 10,15 | 0,02 | 0,20 | 2026. okt. 12. | 10,35 | 9,94 | LU1125545993 |
Megjelenítve 10 a 23-ből
Portfólió-menedzserek



PRIIP-es teljesítmény-forgatókönyvei
A lakossági befektetési csomagtermékekről és a biztosítási alapú befektetési termékekről (PRIIP) szóló uniós rendelet előírja négy feltételezett teljesítmény-forgatókönyv számítási módszertanát és az eredmények közzétételét, amelyek arra vonatkoznak, hogy a termék hogyan teljesíthet bizonyos feltételek mellett, és amelyeket havonta közzé kell tenni. A bemutatott számadatok magukban foglalják magának a terméknek az összes költségét, de előfordulhat, hogy nem tartalmazzák az összes olyan költséget, amelyet Ön a tanácsadójának vagy forgalmazójának fizet. A számadatok nem veszik figyelembe az Ön személyes adóügyi helyzetét, amely szintén befolyásolhatja az Ön által visszakapott összeg nagyságát. Az e termékből Ön által elérhető hozam a jövőbeli piaci teljesítmény függvénye. A jövőbeli piaci fejlemények bizonytalanok, és nem jelezhetők pontosan előre. A bemutatott kedvezőtlen, mérsékelt és kedvező forgatókönyvek a termék legrosszabb, átlagos és legjobb teljesítményén alapuló illusztrációk, amelyek az elmúlt tíz év referenciaérték(ek)/közelítőérék-adatait tartalmazhatják
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- aug. 31.
- júl. 31.
- jún. 30.
- máj. 31.
- ápr. 30.
- márc. 31.
- febr. 28.
- jan. 31.
| Forgatókönyvek | Ha a következő dátum után váltja vissza 1 év | Ha a következő dátum után váltja vissza 3 év | |
|---|---|---|---|
minimális érték Nincs minimálisan garantált hozam. Befektetését részben vagy egészében elveszítheti. | |||
Stressz Ezt az összeget kaphatja vissza a költségek levonása után Éves átlagos hozam | 7 870 USD -21,3% | 6 610 USD -12,9% | |
Kedvezőtlen Ezt az összeget kaphatja vissza a költségek levonása után Éves átlagos hozam | 7 870 USD -21,3% | 8 880 USD -3,9% | |
Mérsékelt Ezt az összeget kaphatja vissza a költségek levonása után Éves átlagos hozam | 10 100 USD 1,0% | 10 700 USD 2,3% | |
Kedvező Ezt az összeget kaphatja vissza a költségek levonása után Éves átlagos hozam | 11 550 USD 15,5% | 12 830 USD 8,7% | |
Fenntarthatósági jellemzők
Ahhoz, hogy az MSCI ESG Alapminősítésekbe bekerüljön, az alap bruttó súlya 65%-ának (vagy 50% a kötvényalapok és pénzpiaci alapok esetében) az MSCI ESG-kutatás által lefedett ESG lefedettségű értékpapírokból kell származnia (az MSCI ESG-elemzése szempontjából nem relevánsnak tekintett bizonyos készpénzpozíciókat és egyéb eszköztípusokat az alap bruttó súlyának kiszámítása előtt eltávolítják; a rövid pozíciók abszolút értékei szerepelnek, de fedezetlennek tekintendők), az alap részesedés-dátumának egy évnél fiatalabbnak kell lennie, és az alapnak legalább tíz értékpapírral kell rendelkeznie. MSCI-minősítések jelenleg nem állnak rendelkezésre ehhez az alaphoz.
Üzleti Részvétel
Az Üzleti részvételi mutatók segítenek a befektetőknek átfogóbb képet kapni azokról a konkrét tevékenységekről, amelyeknek az alap a befektetések révén ki lehet téve.
Az Üzleti részvételi mutatók nem jelzik az alap befektetési célját, és ha az Alap dokumentációjában másképp nem szerepel, és az Alap befektetési célkitűzésébe beletartozik, nem változtatják meg az Alap befektetési célját és nem korlátozzák a befektetési halmazt, és nincs arra utaló jel, hogy az Alap elfogad egy ESG- vagy Hatásorientált befektetési stratégiát vagy kizárási átvilágításokat. Az alap befektetési stratégiájáról további információt az alap tájékoztatójában talál.
Tekintse át az Üzleti részvételi mutatók mögötti MSCI-módszertant az alábbi hivatkozások segítségével.
MSCI - Ellentmondásos fegyverek ekkor: - | - |
|---|---|
MSCI - Atomfegyverek ekkor: - | - |
MSCI - Polgári célú tűzfegyver ekkor: - | - |
MSCI - Dohányáru ekkor: - | - |
MSCI - Az ENSZ Globális Megállapodásának elveinek megsértői ekkor: - | - |
|---|---|
MSCI - Termikus szén |