iShares DAX® ESG UCITS ETF (DE)
- Nettó eszközérték a következő dátum idején 2026. okt. 12.EUR 8,0652 hetes tartomány 6,93 - 8,42
- Nettó eszközérték (NAV) változása 1 nap alatt 2026. okt. 12.EUR 0,06(0,72%)
- NEÉ teljes hozam ekkor: 2026. okt. 09.YTD: 6,33%
- Nettó eszközérték a következő dátum idején 2026. okt. 12.EUR 8,0652 hetes tartomány 6,93 - 8,42
- Nettó eszközérték (NAV) változása 1 nap alatt 2026. okt. 12.EUR 0,06(0,72%)
- NEÉ teljes hozam ekkor: 2026. okt. 09.YTD: 6,33%
Teljesítmény
- Hipotetikus 10 000 növekedése
- Reinvestments
- Diagram
Ez az ábra a termék teljesítményét mutatja az elmúlt 4 év évenkénti százalékos vesztesége vagy nyeresége szerint, a referenciaindexéhez viszonyítva. Segítségével felmérheti, milyen volt a termék kezelése a múltban, és összehasonlíthatja azt a referenciaindexével.
| 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Összhozam, % EUR | -14,6 | 21,5 | 18,8 | 17,1 | ||||||
Referenciaérték, % EUR | -14,9 | 21,3 | 18,6 | 17,0 |
Főbb kockázatok
Kulcsjelentőségű tények
Az Alap Nettó eszközállománya ekkor: 2026. okt. 12. | EUR 128 948 672 |
|---|---|
Alap alapdevizája | EUR |
Referenciaindex | DAX ESG Target (Net Return) (EUR) |
Összes forgalomban lévő befektetési jegy ekkor: 2026. okt. 12. | 16 000 000,00 |
ISIN-kód | DE000A0Q4R69 |
Székhely | Németország |
Kiegyensúlyozás gyakorisága | Negyedéves kifizetés |
ÁÉKBV | Yes |
Alapkezelő | BlackRock Asset Management Deutschland AG |
Letéteményes | State Street Bank GmbH |
Bloomberg ticker | EXIA GY |
Elállás ára | - |
Alap indulásának napja | 2021. máj. 18. |
|---|---|
Eszközosztály | Részvény |
SFDR Classification | 8. cikk |
Teljes költséghányad | 0,12% |
Osztalék felhasználása | Újra befektető alap |
Termékstruktúra | Fizikai |
Módszertan | Másolt |
Kibocsátó Társaság | BlackRock Asset Management Deutschland AG |
Kezelő | State Street Bank GmbH |
Pénzügyi év vége | ápr. 30. |
Létrehozás ára | - |
Az alap statisztikái
Részesedések száma ekkor: 2026. okt. 09. | 40 |
|---|---|
Referenciaindex ticker | - |
3 éves béta ekkor: 2026. szept. 30. | 1,003 |
P/B arány ekkor: 2026. okt. 09. | 2,02 |
Referencia szintje ekkor: 2026. okt. 09. | EUR 3 589,42 |
|---|---|
Szórás (3 év) ekkor: 2026. szept. 30. | 13,23% |
P/E arány ekkor: 2026. okt. 09. | 17,98 |
Regisztrált helyek
Ausztria
Cseh Köztársaság
Dánia
Finnország
Hollandia
Lengyelország
Liechtenstein
Luxemburg
Magyarország
Norvégia
Németország
Olaszország
Slovak Republic
Spanyolország
Svájc
Svédország
Holdingok
A portfólió összetétele
Jegyzések
| SIX Swiss Exchange | EXIA | EUR | 2022. ápr. 08. | BNW1JL5 | - | EXIA.S |
| Xetra | EXIA | EUR | 2021. máj. 20. | BMV3LQ4 | EXIA GY | EXIA.DE |
Megjelenítve 2 a 2-ből
PRIIP-es teljesítmény-forgatókönyvei
A lakossági befektetési csomagtermékekről és a biztosítási alapú befektetési termékekről (PRIIP) szóló uniós rendelet előírja négy feltételezett teljesítmény-forgatókönyv számítási módszertanát és az eredmények közzétételét, amelyek arra vonatkoznak, hogy a termék hogyan teljesíthet bizonyos feltételek mellett, és amelyeket havonta közzé kell tenni. A bemutatott számadatok magukban foglalják magának a terméknek az összes költségét, de előfordulhat, hogy nem tartalmazzák az összes olyan költséget, amelyet Ön a tanácsadójának vagy forgalmazójának fizet. A számadatok nem veszik figyelembe az Ön személyes adóügyi helyzetét, amely szintén befolyásolhatja az Ön által visszakapott összeg nagyságát. Az e termékből Ön által elérhető hozam a jövőbeli piaci teljesítmény függvénye. A jövőbeli piaci fejlemények bizonytalanok, és nem jelezhetők pontosan előre. A bemutatott kedvezőtlen, mérsékelt és kedvező forgatókönyvek a termék legrosszabb, átlagos és legjobb teljesítményén alapuló illusztrációk, amelyek az elmúlt tíz év referenciaérték(ek)/közelítőérék-adatait tartalmazhatják
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- aug. 31.
- júl. 31.
- jún. 30.
- máj. 31.
- ápr. 30.
- márc. 31.
- febr. 28.
- jan. 31.
| Forgatókönyvek | Ha a következő dátum után váltja vissza 1 év | Ha a következő dátum után váltja vissza 5 év | |
|---|---|---|---|
minimális érték Nincs minimálisan garantált hozam. Befektetését részben vagy egészében elveszítheti. | |||
Stressz Ezt az összeget kaphatja vissza a költségek levonása után Éves átlagos hozam | 5 880 EUR -41,2% | 3 930 EUR -17,1% | |
Kedvezőtlen Ezt az összeget kaphatja vissza a költségek levonása után Éves átlagos hozam | 7 580 EUR -24,2% | 9 020 EUR -2,0% | |
Mérsékelt Ezt az összeget kaphatja vissza a költségek levonása után Éves átlagos hozam | 10 670 EUR 6,7% | 14 310 EUR 7,4% | |
Kedvező Ezt az összeget kaphatja vissza a költségek levonása után Éves átlagos hozam | 14 640 EUR 46,4% | 21 130 EUR 16,1% | |
Fenntarthatósági jellemzők
A fenntarthatósági jellemzők a befektetők számára specifikus, nem hagyományos mérőszámokat biztosítanak. Ezek, az egyéb mérőszámok és információk mellett, lehetővé teszik a befektetők számára, hogy bizonyos környezeti, társadalmi és irányítási jellemzők alapján értékeljük az alapokat. A fenntarthatósági jellemzők nem utalnak a jelenlegi vagy jövőbeli teljesítményre, és nem tükrözik az alap potenciális kockázat/nyereség profilját. Kizárólag átláthatósági és tájékoztatási célokat szolgálnak. A fenntarthatósági jellemzőket nem szabad kizárólagosan vagy csak önmagukban figyelembe venni, mert azok az információknak csak egyféle típusát jelentik, amelyeket a befektetők figyelembe vehetnek egy alap értékelésekor. Tudjon meg többet.
A mérőszámok nem jelzik, hogy az ESG-tényezőket hogyan építik be, vagy egyáltalán beépítik-e egy alapba. Hacsak az alap dokumentációja másként nem rendelkezik, és az alap befektetési céljában nincs benne, a mérőszámok nem változtatják meg az alap befektetési célját, és nem korlátozzák az alap befektetési univerzumát, valamint nem utalnak arra, hogy az alap ESG- vagy hatásközpontú befektetési stratégiát vagy kizáró szűrőket fog alkalmazni. Az alap befektetési stratégiájával kapcsolatos további információkért kérjük, tekintse meg az alap prospektusát.
Tekintse át a fenntarthatósági jellemzőket alátámasztó MSCI módszereket az alábbi linkek segítségével.
MSCI ESG Alapminősítés (AAA–CCC) ekkor: 2026. szept. 18. | AA |
|---|---|
MSCI ESG minőségi pontszám (0–10) ekkor: 2026. szept. 18. | 8,15 |
Lipper globális alapbesorolás ekkor: 2026. szept. 18. | Equity Germany |
MSCI súlyozott átlagos szénintenzitás (Tons CO2E/$M SALES) ekkor: 2026. szept. 18. | 56,68 |
MSCI-implikált hőmérséklet-emelkedés (0-3,0+ °C) ekkor: 2026. szept. 18. | > 2,0-2,5°C |
MSCI ESG % lefedettség ekkor: 2026. szept. 18. | 100,00 |
|---|---|
MSCI ESG minőségi pontszám - Versenytársszázalék ekkor: 2026. szept. 18. | 100,00 |
A versenytárscsoport alapjai ekkor: 2026. szept. 18. | 89 |
MSCI súlyozott átlagos szénintenzitás %-os lefedettség ekkor: 2026. szept. 18. | 99,85 |
MSCI-implikált hőmérséklet-emelkedés %-os lefedettség ekkor: 2026. szept. 18. | 99,85 |
Mit nevezünk implikált hőmérséklet-emelkedési (ITR) mérőszámnak? Ismerje meg, mit jelent ez a mérőszám, hogyan számítják ki, és milyen feltételezések és korlátozások vonatkoznak erre a jövőbe mutató, éghajlati mérőszámra. A klímaváltozás az emberi történelem egyik legnagyobb kihívása, és jelentős következményekkel jár a befektetőkre nézve. A klímaváltozás kezelése érdekében a világ számos jelentős országa aláírta a Párizsi Megállapodást. A Párizsi Megállapodás hőmérsékleti célja, hogy a globális felmelegedést az iparosodás előtti szinthez képest jóval 2 °C alatt, ideális esetben 1,5 °C alatt tartsuk, ami segít elkerülni a klímaváltozás legsúlyosabb hatásait. Mi az ITR-mérőszám? Az ITR-mérőszám arra szolgál, hogy egy vállalat vagy portfólió esetében jelezze a Párizsi Megállapodás hőmérsékleti céljához való igazodást. Az ITR a Network of Central Banks and Supervisors for Greening the Financial Systemtől (NGFS, Pénzügyi Rendszer Zöldítésének Hálózata) származó nyílt forráskódú 1,55 °C dekarbonizációs pályákat használ. Ezek a pályák lehetnek regionálisak és ágazatspecifikusak, és a GFANZ (Glasgow Financial Alliance for Net Zero) iparági szabványainak megfelelően 2050-re tűzik ki a nettó nulla kibocsátás elérésére irányuló célt. Ezt a funkciót az összes ÜHG (üvegházhatású gáz)-alkalmazási körben használjuk. Ezt a továbbfejlesztett ITR-modellt az MSCI 2024. február 19-én vezette be. Hogyan történik az ITR-mérőszám kiszámítása? Az ITR-mérőszámot úgy számítják ki, hogy megvizsgálják az alap portfóliójában szereplő vállalatok jelenlegi kibocsátási intenzitását, valamint azt, hogy ezek a vállalatok idővel mennyire képesek csökkenteni a kibocsátásukat. Ha a világgazdaság kibocsátása ugyanazt a tendenciát követné, mint az alap portfóliójában szereplő vállalatok kibocsátása, a globális hőmérséklet végső soron ebben a sávban emelkedne. Megjegyzendő, hogy a számítás csak a vállalati kibocsátókra terjed ki. Az MSCI módszertanának és az ITR-mérőszámra vonatkozó feltételezéseinek összefoglaló magyarázata itt található. Mivel a ITR (implikált hőmérséklet-emelkedés) mérőszámot részben úgy számítják ki, hogy figyelembe veszik az alap portfóliójába tartozó vállalatok esetében annak lehetőségét, hogy idővel csökkentik a kibocsátásukat, így ez egy innovatív és könnyen korlátozó mérőszám. Ennek eredményeként a BlackRock az alapjai számára közzéteszi az MSCI ITR-mérőszámát hőmérsékleti tartománysávokra bontva. A sávok segítenek rámutatni a számítások mögöttes bizonytalanságára és a mérőszámok változékonyságára.

Melyek a legfontosabb feltételek és korlátozások az ITR-mérőszámmal kapcsolatosan?
Ezt az előretekintő mérőszámot egy több feltételtől függő modell alapján számítják ki. A modellbe bevitt adatokkal kapcsolatban is vannak korlátozások. Fontos kiemelni, hogy az ITR-mérőszám a különböző adatszolgáltatóknál a módszertani döntések miatt számos okból (pl. az időhorizontok, a bevont kibocsátások köre(i) és a portfólió-aggregációs számítások közötti különbségek miatt) jelentősen eltérhet.
Az ITR kiszámításához nincs általánosan elfogadott módszer. A számításokhoz szükséges adatbevitelre vonatkozóan nincs általánosan elfogadott megállapodás. A bemeneti adatok elérhetősége jelenleg eszközosztályonként és piaconként változik. Azzal, hogy az adatok idővel egyre könnyebben hozzáférhetővé és pontosabbá válnak, arra számítunk, hogy az ITR-mérési módszerek fejlődni fognak, és eltérő eredményeket adnak. A módszertanok alakulásával az alapok módosíthatják a sávokat. Ha az adatok nem állnak rendelkezésre, és/vagy ha az adatok változnak, a becslési módszerek eltérőek lesznek, különösen azok, amelyek a vállalat jövőbeli kibocsátásaira vonatkoznak.
Az ITR-mérőszám a bejelentett dekarbonizációs célok hitelességi vizsgálata alapján megbecsüli az alapnak a Párizsi Megállapodás hőmérsékleti céljához való igazodását. Nincs azonban garancia arra, hogy ezek a becslések teljesülnek. Az ITR-mérőszám nem egy valós idejű becslés, emellett idővel változhat, ezért hajlamos az eltérésre, és nem mindig tükrözi az aktuális becslést.
Az ITR-mérőszám nem jelzi vagy becsüli meg az alap teljesítményét vagy kockázatát. A befektetőknek nem szabad erre a mérőszámra támaszkodniuk, amikor befektetési döntést hoznak, ehelyett az alap prospektusát és irányadó dokumentumait kell tanulmányozniuk. Ez a becslés és a kapcsolódó információ nem jelent ajánlást bármely alapba történő befektetéshez, és nem célja, hogy bármilyen összefüggést jelezzen egy alap ITR-mutatója és jövőbeli befektetési teljesítménye között.
Ahhoz, hogy az MSCI ESG Alapminősítésekbe bekerüljön, az alap bruttó súlya 65%-ának (vagy 50% a kötvényalapok és pénzpiaci alapok esetében) az MSCI ESG-kutatás által lefedett ESG lefedettségű értékpapírokból kell származnia (az MSCI ESG-elemzése szempontjából nem relevánsnak tekintett bizonyos készpénzpozíciókat és egyéb eszköztípusokat az alap bruttó súlyának kiszámítása előtt eltávolítják; a rövid pozíciók abszolút értékei szerepelnek, de fedezetlennek tekintendők), az alap részesedés-dátumának egy évnél fiatalabbnak kell lennie, és az alapnak legalább tíz értékpapírral kell rendelkeznie.
Üzleti Részvétel
Az Üzleti részvételi mutatók segítenek a befektetőknek átfogóbb képet kapni azokról a konkrét tevékenységekről, amelyeknek az alap a befektetések révén ki lehet téve.
Az Üzleti részvételi mutatók nem jelzik az alap befektetési célját, és ha az Alap dokumentációjában másképp nem szerepel, és az Alap befektetési célkitűzésébe beletartozik, nem változtatják meg az Alap befektetési célját és nem korlátozzák a befektetési halmazt, és nincs arra utaló jel, hogy az Alap elfogad egy ESG- vagy Hatásorientált befektetési stratégiát vagy kizárási átvilágításokat. Az alap befektetési stratégiájáról további információt az alap tájékoztatójában talál.
Tekintse át az Üzleti részvételi mutatók mögötti MSCI-módszertant az alábbi hivatkozások segítségével.
MSCI - Ellentmondásos fegyverek ekkor: 2026. okt. 09. | 0,00% |
|---|---|
MSCI - Atomfegyverek ekkor: 2026. okt. 09. | 0,00% |
MSCI - Polgári célú tűzfegyver ekkor: 2026. okt. 09. | 0,00% |
MSCI - Dohányáru ekkor: 2026. okt. 09. | 0,00% |
MSCI - Az ENSZ Globális Megállapodásának elveinek megsértői ekkor: 2026. okt. 09. | 0,00% |
|---|---|
MSCI - Termikus szén ekkor: 2026. okt. 09. | 0,00% |
MSCI - Szurokföldek ekkor: 2026. okt. 09. | 0,00% |
Üzleti részvételi lefedettség ekkor: 2026. okt. 09. | 100,00% |
|---|
Nem lefedett Alap százalékos aránya ekkor: 2026. okt. 09. | 0,00% |
|---|
A fenti, termikus szénre és olajhomokra vonatkozó, BlackRock üzleti részvételi kitettségi adatok azokkal a vállalatokkal kapcsolatban kerülnek kiszámításra és jelentésre, amelyek az MSCI ESG-kutatás meghatározása szerint bevételük több mint 5%-át termikus szénből vagy olajhomokból nyerik. Azon vállalatokra vonatkozóan, amelyek (0%-os bevételi küszöbértéket figyelembe véve) bevételt generálnak termikus szénből, illetve olajhomokból, az MSCI ESG-kutatás a következő kitettségi szinteket határozza meg: Termikus szén 1,03%, olajhomok 0,00%.
Az Üzleti részvételi mutatókat a BlackRock számítja ki az MSCI ESG-kutatás adatainak felhasználásával, amely bemutatja az egyes vállalatok konkrét üzleti részvételét. A BlackRock arra használja ezeket az adatokat, hogy összesített betekintés nyújtson a részesedésekről, és átalakítja azt az Alap piaci értékének a fent felsorolt Üzleti részvételi területekkel szembeni kitettségéhez.
Az Üzleti részvételi mutatók csak azoknak a vállalatoknak az azonosítására szolgálnak, amelyekben az MSCI kutatást végzett, és azonosította az érintett tevékenységekben való részvételüket. Ennek eredményeként lehetséges, hogy további részvételre kerül sor ezekben a lefedett tevékenységekben, ahol az MSCI nem rendelkezik lefedettséggel. Ezt az információt nem szabad felhasználni a részvétel nélküli vállalatok átfogó listájának elkészítéséhez. Az Üzleti részvételi mutatók csak akkor jelennek meg, ha az alap bruttó súlyának legalább 1%-a tartalmazza az MSCI ESG-kutatás által lefedett értékpapírokat.
Ha az Alap befektet bármilyen mögöttes alapba, bizonyos portfólióinformációk, ideértve a fenntarthatósági jellemzőket és az üzleti részvételre vonatkozó mutatókat is, a mögöttes alap információit (az áttekintés elve alapján) a rendelkezésre álló mértékben tartalmazhatják.
A BlackRock portfóliómenedzserei hozzáféréssel rendelkeznek a kutatáshoz, adatokhoz, eszközökhöz és elemzésekhez, hogy az ESG információkat integrálják a befektetési folyamataikba. Az Aladdin az az operációs rendszer, amely összeköti egymással a valós idejű portfóliókezeléshez szükséges adatokat, embereket és technológiákat, valamint a motorja a BlackRock ESG-elemzési és adatszolgáltatási képességeinek. A BlackRock portfóliómenedzserei az Aladdint használják a befektetési döntések meghozatalához, portfóliók nyomon követéséhez és olyan lényeges ESG-adatokhoz való hozzáféréshez, amelyek információt szolgáltatnak az Alap ESG-jellemzőit célzó befektetési folyamat számára. Az ESG-adathalmazok külső, harmadik félnek minősülö adatszolgáltatóktól származnak, ideértve többek között az MSCI és Sustainalytics cégeket. Ezek az adathalmazok tartalmazzák a legfontosabb ESG-pontszámokat, szénlábnyomadatokat, üzleti részvételi mutatókat, illetve ellentmondásokat, és implementálásra kerültek az Aladdin olyan eszközeibe, amelyek a portfóliómenedzserek rendelkezésére állnak. Ezek az eszközök támogatják a teljes befektetési folyamatot, a kutatástól a portfólióépítésen és modellezésen át egészen a jelentéskészítésig. Amellett, hogy a Portfóliókezelők adott esetben az Aladdinban hozzáférhetnek ezekhez az adatkészletekhez, ki is egészíthetik ezeket a forrásokat a BlackRock részvény- és hitelbefektetési kutatócsoportjai által készített eladási oldali kutatásokkal, nem kormányzati szervezetek jelentéseivel, vállalatok által közzétett adatokkal, valamint fundamentális kutatási meglátásokkal. Annak érdekében, hogy a befektetők számára különböző eszközosztályokon és befektetési stílusokon átívelő, igényeikhez igazítható megoldásokat kínálhassunk, a BlackRock kifejlesztette a "BlackRock EMEA Baseline Screens” kizárási szűréseket, amelyek a ügyfeleink kizárási igényeinek többségére igyekeznek megoldást kínálni. Például ezek a kizárási szűrések mellőzik az olyan részesedéseket, amelyek több mint de minimis kitettséggel rendelkeznek egyes szektorokban/iparágakban, ideértve, de nem korlátozva többek között az ellentmondásos fegyverek, nukleáris fegyverek, fosszilis üzemanyagok, polgári célú fegyverek, dohánytermékek és azokra a vállalkozásokra amik nem tartják be az ENSZ Globális Megállapodását. A BlackRock EMEA Baseline Screens szűrőket az összes új, aktív alapra Európában, a Közel-Keleten és Afrikában (“EMEA”), alkalmazzuk, amelyek a termékirányítási strukturánkon belül a portfólió-kezeléssel foglalkozó csapataink részéről megfeleltetésre kerülnek vagy további magyarázatot igényelnek. Az EMEA régió minden új fenntartható indexstratégiája esetében a BlackRock együttműködik az indexszolgáltatóval annak érdekében, hogy az azonos szűrők tükröződjenek az egyedi indexben. A külön számlával rendelkező minősített befektetők igényelhetnek kizárási szűréseket, amelyek a befektető által meghatározott specifikus kritériumokhoz igazodnak. Az alapvető szűrők meghatározását és azoknak a fenntartható, vizsgált alapokra történő alkalmazását a Fenntartható Termékek Tanácsa (Sustainable Product Council, SPC) szabályozza. Ezen alapvető szűrők esetében a jelenlegi alapértelmezett ESG-adatszolgáltató az MSCI, de a befektetési csapatok dönthetnek úgy, hogy szükség szerint a Sustainalytics-et vagy más egyedi adatforrást használnak. További, az SFDR-hez kapcsolódó alap-/részalapszintű közzététellel kapcsolatban kérjük, tekintse meg a weboldalon elérhető prospektusban található alap/részalap-specifikus Befektetési cél és politika című részeket és referenciaindexre vonatkozó információkat.
Az ESG-kritériumok integrálását magában foglaló befektetési célú alapok esetében előfordulhatnak olyan vállalati tevékenységek vagy más helyzetek, amelyek esetében az Alap vagy az Index passzív módon birtokol az ESG-kritériumoknak esetlegesen nem megfelelő értékpapírokat. További információt az Alap tájékoztatójában talál. Az Alap indexszolgáltatója által alkalmazott átvilágítás magában foglalhatja az indexszolgáltató által meghatározott bevételi küszöbértékeket. Előfordulhat, hogy a webhelyen megjelenítet Tekintse át a Fenntarthatósági jellemzőkre és az Üzleti részvételi mutatók mögötti MSCI-módszertant: 1MSCI ESG Alapminősítések; 2A szénlábnyom mutatói; 3Üzleti részvételi átvilágítási kutatás; 4ESG átvilágítási indexmódszer; 5ESG-ellentmondások; 6MSCI-implikált hőmérséklet-emelkedés Az itt található bizonyos információkat (az „Információkat”) az MSCI ESG Research LLC, az 1940. évi befektetési tanácsadókról szóló törvény szerint működő RIA bocsátotta rendelkezésre, és tartalmazhat információkat leányvállalatairól (ideértve az MSCI Inc.-et és leányvállalatait [„MSCI”]), vagy harmadik fél szállítókról („Információszolgáltatók”), és előzetes írásbeli engedély nélkül nem sokszorosítható vagy terjeszthető egészében vagy részben. Az információt nem nyújtották be az USA SEC-hez vagy más szabályozó testülethez, és nem kapták meg azok jóváhagyását. Az Információkat nem szabad származtatott művek létrehozására használni, semmilyen értékpapír, pénzügyi eszköz, termék vagy kereskedési stratégia vásárlási vagy eladási ajánlatával, illetve promóciójával vagy ajánlásával összefüggésbe hozni; emellett nem tekinthető semmilyen jövőbeli teljesítmény, elemzés vagy előrejelzés jelzésének vagy biztosítékának. Egyes alapok MSCI-indexeken alapulhatnak vagy azokhoz kapcsolódhatnak, és az MSCI kompenzálható az alap kezelt vagyonának vagy más intézkedéseknek megfelelő eszközök alapján. Az MSCI információs akadályt hozott létre a részvényindex-kutatás és az egyes Információk között. Az Információk önmagukban nem használhatók arra, hogy meghatározzák, mely értékpapírokat vásárolják meg vagy adják el, illetve mikor vásárolják meg vagy adják el azokat. Az Információkat „a jelen formájukban” nyújtják, és az Információk használója vállalja a kockázatot az Információk bármilyen felhasználása vagy engedélyezése terén. Sem az MSCI ESG-kutatás, sem az Információs felek nem tesznek semmiféle kijelentést vagy kifejezett vagy hallgatólagos garanciát (amelyek kifejezetten elutasításra kerülnek), és nem vállalnak felelősséget az Információkban szereplő hibákért vagy hiányosságokért, illetve az azokkal kapcsolatos károkért. A fentiek nem zárják ki vagy korlátozzák a felelősséget, amelyet az alkalmazandó jog nem zárhat ki vagy nem korlátozhat.
Ez a dokumentum marketinganyag, és a kibocsátása után 12 hónappal lejárA jelen dokumentumban szereplő minden kutatást a BlackRock végeztetett el, és saját céljainak megfelelően ezek alapján járhatott el. Az ilyen kutatások eredményeit csak mellékesen teszik hozzáférhetővé. A kifejtett nézetek nem minősülnek befektetési vagy egyéb tanácsadásnak, és változhatnak is. Nem feltétlenül tükrözik a BlackRock Csoporthoz tartozó bármely vállalat vagy annak bármely részének nézeteit, és pontosságukra vonatkozóan nem vállalunk garanciát.
Ez a dokumentum kizárólag tájékoztató jellegű, nem minősül a BlackRock valamely alapjába történő befektetésre vonatkozó ajánlatnak vagy felhívásnak, és nem ilyen ajánlattal összefüggésben készült.© Tárgyév BlackRock, Inc. Minden jog fenntartva. A BLACKROCK, a BLACKROCK SOLUTIONS és az iSHARES a BlackRock, Inc. vagy leányvállalatainak védjegyei. Minden más védjegy azok megfelelő tulajdonosainak védjegye.